SEVDER’e aracılığı ile kestirdiğiniz kurbanlardan elde edilen etler adağınız hangi ülkede kesiliyorsa o bölgenin önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahibi ailelerine ulaştırılır. Bu insanlar eti belkide yıldan yıla sadece kurban bayramlarında yiyebiliyorlar. Ama sizlerin vesilesi ile yılın her zamanı yeme imkanına ulaşmış oluyorlar.

Bağışınızı ister SEVDER ofislerimizden birisine gelerek istersenizde derneğimiz adına açılmış resmi hesaplardan eft/havale yaparak yapabilirsiniz.

Elden yaptığınız bağış karşılığında dernek ALINTI makbuzunuzu istemeyi unutmayın. Banka aracılığı ile yaptığınız bağışlarınızda ise banka dekontu resmi alındı evrakı hükmünde olacaktır.

İslami kurallara göre alınan ve kesimi gerçekleştirilen adak kurbanını ekiplerimiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimhanelere dağıtılacaktır.

Kesim süreci bizzat sizin adınız okunarak yapılır ve video kaydı yapılır. Video size en kısa sürede teslim edilir.

Adak kurban yanında akika kurbanı, şükür kurbanı ve sadaka kurbanı gibi çeşitli kurban kesimleri yapıyoruz.

Allah hayrınızı kabul etsin.

Adak Kurbanı Bağışı Nedir?

Olmasını istediğiniz bir şeyin olması durumunda kesmeye niyetlendiğiniz bir kurbandır. Örnek olarak; “evim olursa, eşim iyileşirse, çocuğum olursa” kurban keseceğim demek gibi.

Zorunlu olmayan bu kurbanı adak olarak niyetlendiğinizde mutlaka kestirmelisiniz.

Akika Kurbanı Bağışı Nedir?

Yeni doğan çocukların şükrü için kesilir. Bu aynı zamanda Peygamberimiz (sav)’in sünnetidir. Kesilmesi için herhangi bir zaman belirtilmemiştir. Evlat sahibi kişinin durumu müsait olduğu bir vakitte kesebilir. Erkek çocuk için 2 adet kız çocuk için ise 1 tane akika kurbanı kesilir.

Sadaka ve Şükür Kurbanı Bağışı

Allah’ın rızasını kazanmak için kesilen kurbandır. Sadaka amacı ile insanlara yemek ikram etmek isteyen bağışçılarımız için kurban kesip ek yemeklerle sadaka niyetine dağıtımını yapıyoruz.

Şifa Kurbanı Bağışı

Hayır yapmak isteyen yada bir tanıdığının hastalığından biran önce iyileşmesi için dua niyeti ile kesilen kurbandır.

HANGİ ÜLKELERDE KESİM YAPIYORSUNUZ?

Türkiye ve Afrika’da kesim yapıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.