NEDEN YETİMHANE PROJESİ?

2018 yılında başlayan Afrika ziyaretlerimizin sonucunda edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimleri, bizi bölgede kalıcı projeler yapmaya sevk etti.

Açlık ve susuzluğun had safhada olduğu Afrika Çad Cumhuriyeti’nde insanlar en temel ihtiyaçlardan bile mahrumlar.

Uzun dönemli yaşanan işgal ve sömürge yıllarının ardından bağımsızlığa hazırlıksız yakalanan bu ülkede eğitim temel sorunların başında geliyor.

Açtığımız su kuyuları ve yaptığımız gıda yardımlarının belirli bölgelerde sınırlı ihtiyaçları karşılaması çok güzel ama bu insanlara kısıtlı imkanlar değil de kalıcı çözümler üretebilmek adına bölge insanının eğitim seviyesinin, iş beceri seviyesinin artırılması amacı ile yeni bir projeye başlamak istiyoruz.

Bu projemiz eğitim tabanlı olmakla birlikte yetim kalmış çocuklara sahip çıkılacak bir yetimhane projesidir.

Yetimlerin yatılı kalmasının yanında, köylerdeki çocuklarında eğitim alabilecekleri bir okul inşa etmeyi istiyoruz.

Aynı zamanda yoksullukla mücadele eden başta kadınların mesleki eğitim alabilecekleri dersliklerde bu projemizin en önemli parçalarından birisini teşkil ediyor.

Yapılan gıda yardımları elbette çok kıymetli ama bu ülke insanının kendi ayaklarının üzerinde kalabilmesi için eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve yetenekli ustalarının arttırılması gerekmektedir.

Bizlerde partner kuruluşlarımız ile bu amaç doğrultusunda insani yardım çalışması başlatmak ve projemizi en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.