Yetimlerimiz

Yeter ki Yetim Gülsün

Yetim Yetimdir...

Hangi ülkede yaşayorsa, hangi dine mensupsa ve hangi sosyal sınıfa sahip olursa olsun yetimler hep mahzundur. Babasını kaybetmiş bir yavrunun yüzünün gülmesi dünyadan ve içindekilerden daha kıymetli ve huzur vericidir.

Peygamberimiz (sav)

"Kalbinin yumuşamasını istersen, yetimin başını okşa ve ona şefkat göster" buyurmuştur.

"Kim sırf Allah rızası için şefkatle yetimin başını ok-şarsa, elinin değdiği saçlar sayısınca ecir ve sevap kazanır. Yanındaki yetime iyilik yapan kimse ile ben şu iki parmak gibi Cennette beraber olacağız." Daha sonra da orta parmağı ile işaret parmağının aralarını açarak gösterdi.
 

YETİMLER İÇİN NELER YAPIYORUZ?


Değerli hayırseverler!

Ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında yaşayan yetimlerimiz için elimizden gelen ve özellikle talep edilen yardımları değerlendirip projeler üretmeye gayret ediyoruz.

Yetimlerimiz için kimi zaman oyuncak kimi zaman adak ve kimi zamanda nakdi yardımda bulunuyoruz.

Yaşanan bölgenin öncelikli sorunlarını tespit edip ona göre çalışmalarda bulunuyoruz. Buna göre Afrikalı yetimlerimiz için önceliğimiz gıda ve su kuyuları olurken ülkemizdeki yetimlerimiz için ev kirası ve bayramlık gibi destek projelerinden oluşabiliyor.

Yetim olmak zordur ta ki bizler kardeşlerimizin yanında olmadığımız zaman.

Yetimi koruyup kollamayı emreden dinin mensupları olarak onların yanlarında olmaya destekleriniz ile devam edeceğiz.

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevderorg/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sevderorg/public_html/wp-includes/functions.php on line 4344